KONST / Litografier / Färglitografi 14342058
nr 1434 2058
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 223/360, vintermotiv, bildmått. 46x67cm, yttermått inklusive ram: 62x82cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 29 november 2021
kl 18:40:58
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren